Zerrin Özer Kimdir

Zerrin Özer kimdir? Kaç yaşında 3.evliliğini Murat Akıncı ile gerçekleştiren şarkıcı Zerrin Özer 4 Kasım 1957 tarihinde doğdu. Kaç evlilik yaptı? İşte Zerrin Özer'in biyografisi

Zerrin Özer
-A A+

Zerrin Özer kimdir? 3.evliliğini Kendisinden 27 yaş küçük Murat Akıncı ile gerçekleştiren Zerrin Özer kaç yaşında nereli? Sesiyle ve şarkılarıyla sevilen Türk pop şarkıcısı Zerrin Özer 4 Kasım 1957 tarihinde Ankara'da doğmuştur. Sayfamızda ünlü sanatçının hem müzik yıllarının başlangıcını hem de aşk hayatı ve evlilikleriyle ilgili detayları bulabilirsiniz. Zerrin Özer'in biyografisinde ayrıca diskografisi ile kilo verdikten sonraki görüntüsüne de ulaşabilirsiniz. İşte Zerrin Özer kimdir sorusunun siz elmaelma.com okurları için hazırladığımız en detaylı yanıtları...

MÜZİĞE BAŞLAMASI VE İLK YILLARI

İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara'da bitirmiştir. Janis Joplin'in kendisini müziğe başlatan kişi olduğunu söylemiştir. İlk konserini 1969 yılında İsmet İnönü ve Mevhibe İnönü'ye ilkokul mezuniyet töreninde vermiştir.1975 yılında TRT'nin düzenlendiği bir yarışmada birinci olmuştur. Ablası Tülay Özer müzik kariyerinde kendisine  destek vermiştir. İlk plağı olan Bizler ve Sizler - Yalvarırım'ı 1976 yılında, Kent Plak tarafından yayınlanmıştır. İstanbul Gelişim Orkestrası ile caz ve dans müziği yapan Zerrin Özer, 1979 yılında söz ve müziği Orhan Gencebay imzalı "Gönül" şarkısı ile beklenmedik bir başarı yakalamıştır.

AŞK HAYATI VE EVLİLİKLERİ

Aşk hayatı hakkında "Ben iyi bir partner değilim. İlişkilerimde ben üzülmedim, üzen taraftım. Tabi bunu söylemek ne kadar doğru bilemiyorum ama gerçeği bu. Kıskansam bile belli etmem ama işte zor taraf benim." ifadelerini kullanan Özer, ilk evliliğini 1991 yılında müzisyen Alper Önal ile yapmıştır. Bu evliliği bir yıl süren ünlü şarkıcı,  2006 yılında Levent Süren ile ikinci evliliğini yapıp 2009 yılında evliliğine son vermiştir. 3.evliliğini Kendisinden 27 yaş küçük Murat Akıncı ile gerçekleştirmiştir.

GENÇ KIZKEN YAŞADIĞI TECAVÜZ OLAYINI BÖYLE AÇIKLAMIŞTI

Katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen tecavüz olayıyla ilgili soruya şu sözlerle cevap vermişti: Çok derin atılmış bir imza benim hayatımda. Düşünebiliyor musunuz bir genç kızın hayalleri var ve o genç kız hiçbir şekilde şeyi beğenmiyor düğün ritüellerini. Gelinliği nasıl olur, düğün şekeri nasıl olur bunları düşünüyor. Ne kadar da geri kafalılık olsa, ben bir genç kızın evlenmeden önce bakire olmasından yanayım. Ne kadar da çağ atlasak da bana gülseler de ben böyle düşünüyorum. Belki de içimde kalan bir ukde olduğu için böyle, bilemiyorum. Hep kendimi o zamana saklamak istedim, evleneceğim güne. Ama yaşadığım tecavüz olayını kimselere anlatamadım, benim bu durumu anlatmam 10 sene kadar sürdü. Geceleri hep yorganı kafama çekip ağladım. Çünkü kendi kendime dedim ki, eğer ablam böyle bir şeyi duyarsa gider o adamı vurur, annem de kalp krizinden ölür ve benim ailem dağılır. Bunları hep sineye çektim ve bence hayatımın en büyük yanlışını yaptım. Çünkü eğer o zaman bu durumu açıklasaydım o insan da ceza görürdü. Ama ailenizden korkuyorsunuz, sanki kendiniz suç işlemiş gibi. Bir de ben o insanla çalışmak zorundaydım. Yani çok garip ama ben insan hayatında çok büyük tekamüllere yol açan şeyler yaşadım. Hakikaten de yaşadığım hiçbir şeyi atlatmış değilim ve de atlatmış sayılmayacağım. Bu yaşıma kadar hiç kimseye beddua etmedim ama; o insanı da yaradanıma emanet ettim. 

20 YIL SONRA GELEN KERİM TEKİN İTİRAFI "AŞK YAŞADILAR MI?"

Ünlü sanatçı katıldığı bir programda 1998 yılında hayatını kaybeden Kerim Tekin ile ilgili "Kerim Tekin ile yaşadığınız aşk mıydı?" sorusuna :"Kerim'in sevdiği vardı. Bizim yaşadığımız şey aşktan öte bir şeydi. O çok özel bir insan benim için." şeklinde yanıt vermiştir.

zerrin özer kerim tekin

DİYET VE SPORLA 26 KİLO VERDİ

Yıllarca birçok kez kilo alıp veren ve zaman zaman da tek seferde aşırı miktarda kilo kaybı yaşayan ünlü sanatçının eski halinden eser kalmadı. Ünlü sanatçı verdiği kilolarla ilgili "Çok kilo almıştım. Kilo vermem gerekiyordu. Çok büyük 3 tane ameliyat geçirdim. 3,5 sene yürüyemedim. Fizyoterapist ablam 3,5 sene tedavi etti beni" şeklinde açıklama yapmıştı.

106 kilodan 80 kiloya düştüğünü belirterek "Ablamın özverili çalışmasıyla her gün 2 saat fizik tedavi uygulayarak ayağa kalktım. 106 kilodan 80 kiloya düştüm. Hem spor yaparak, hem de diyetle kilolarımdan kurtuldum" demişti.

zerrin özer zayıf hali

DİSKOGRAFİSİ

Bizler ve Sizler – Yalvarırım (1976) (45’lik)

Gönül – Yaman Olurum (1979) (45’lik)

Seni Seviyorum (1980)

Sevgiler (1980)

Ve Zerrin Özer (1981)

Gelecek misin? (1982)

Mutluluklar Dilerim (1984)

Kırmızı (1985)

Evcilik Oyunu (1985) (Sanatçının izni haricinde piyasaya sürülmüştür.)

Dayanamıyorum (1987)

Dünya Tatlısı (1988)

İşte Ben (1990)

Sevildiğini Bil (1991)

Olay Olay (1992)

Zerrin Özer (1996)

Zerrin Özer 97 (1997)

Bir Zerrin Özer Arşivi (2000)

Dünya Tatlısı (2000)

Ben (2002) (Sanatçının izni haricinde piyasaya sürülmüştür.)

Ölürüm Ben Sana (2002)

Ve Böyle Bir Şey (2005)

Ömür Geçiyor & Zerrin Özel (2007)

İsyankar Türküler (2008)

Yerin Hazır (2010)

Fire (2010)

Giden Gitti (2012)

Keşke (Ensar Cantürk ile) (2014)

Sevda Zindanları (2014)

Yağmurlar (İlker Özdemir ile) (2015)

Zerrin Özer ve Saz Arkadaşları (2016)

Duygularım (2017)