Zafer Çika Kimdir

Zafer Çika kimdir aslen nereli kaç yaşında nasıl öldü? Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika aslen İzmirliydi. Zafer Çika yapımcılık işi yapıyordu. Trafik kazasında ölen Zafer Çika'nın Ali Çika adında oğlu va

Zafer Çika
-A A+

Zafer Çika kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyordu soruları Zafer Çika'nın 13 Mart 2019'da İzmir'de geçirdiği bir trafik kazasında ölmesi sonrası merak ediliyor. Tiyatro ve sinema oyuncusu Demet Akbağ'ın eşi olan Zafer Çika aslen İzmirliydi. Zafer Çika'nın mesleği de yapımcılıktı. Zafer Çika yaşamını yitirdiğinde 59 yaşındaydı. Demet Akbağ'a olan aşkı nedeniyle İstanbul'a taşınan Zafer Çika'nın ölüm haberi de memleketinden geldi. Zafer Çika uçağını kaçırınca İstanbul'a araba ile dönmeye karar veriyor. İzmir’in Narlıdere ilçesinde sürücü Muammer Renda'nın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu araç şarampole yuvarlanıyor. Emniyet kemeri takılı olmayan Zafer Çika araçtan fırlıyor ve ağır yaralı halde hastaneye kaldırılıyor. Ancak ünlü isim kurtarılamıyor. 

Demet Akbağ ile 20 yıllık evli olan Zafer Çika'nın mesleği yapımcılıktı. Uzun süreli ilişkilerini 1999 yılında Milano'da evlenerek taçlandıran Demet Akbağ ve Zafer Çika'nın Ali adında bir de oğulları vardı. Demet Akbağ ve Zafer Çika çifti yıllardır süren güzel ilişkileri nedeniyle parmakla gösterilen çiftlerdendi. Demet Akbağ yıllar önce verdiği bir röportajda eşi Zafer Çika'ya olan aşkını anlatmıştı. 

DEMET AKBAĞ ZAFER ÇİKA EVLİLİĞİ

Zafer Çika doğma büyüme İzmirli. İşi gücü İzmir'de olan Zafer Çika, Demet Akbağ'a olan aşkı nedeniyle İstanbul'a taşınmış. Büyük aşka birbirlerine bağlanan çift evlilik için ise çocuk sahibi olmayı beklemişti. Yıllarca "Çocuğumuz olursa evleniriz" diyen çift 19 Eylül 1999'da Milano'da dünya evine girdi. Demet Akbağ ve Zafer Çika'nın evlilik kararının ardında ise küçük bir sürpriz vardı.

DEMET AKBAĞ VE ZAFER ÇİKA'NIN OĞULLARI ALİ ÇİKA KİMDİR?

39 yaşındaki Demet Akbağ hamileydi. Üstelik yaşı nedeniyle çocuk sahibi olmaktan vazgeçtiği dönemde. Demet Akbağ ve Zafer Çika'nın oğulları Ali 2000 yılında dünyaya gelir. Zafer Çika için bu mutluluktan havalara uçma nedeniydi. Çünkü büyük aşkla bağlantığı Demet Akbağ'dan bir çocuğu olmuştu. 

Zafer Çika ve oğlu Ali Çika

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'ya daha önce de kaybetme korkusu yaşamıştı. Mayıs 2014'de Arda Turan'ın Şampiyonlar Ligi Yarı Finali'ndeki maçını izlerken fenalaştı ve kalp krizi geçirdi. Kalp damarlarından birine stent takılan Zafer Çika, kısa sürede sağlığına kavuştu. 

DEMET AKBAĞ ZAFER ÇİKA'YA OLAN AŞKINI BÖYLE ANLATMIŞTI

Demet Akbağ yıllar önce evliliği ve Zafer Çika'ya olan aşkıyla ilgili verdiği röportajda şunları anlatmıştı:

"Aşk bitmiyor, heyecan bitiyor. Birbirimizi hâlâ özlüyoruz, birbirimiz olmadan ne yapıyorduk, onu unuttuk. Karşı cins olarak yanımda ondan başkasını düşünemiyorum, o da benim gibi. Hâlâ birbirimizi cezbediyoruz, İlişkimiz o yüzden devam ediyor, yoksa sürmez.

Oğlunuz sevgi ve saygı dolu bir ortamda büyüdü. Birbirlerine âşık bir anne ve babası var. Doğru. Bir de yakınlarımın, “Demet’in artık çocuğu” olmaz dedikleri bir anda Ali geldi ve o kadar çok insanı sevindirdi ki... Genel olarak da çok sevilen bir çocuk oldu. Biz de geç yaşta anne-baba olup buldumcuk olmadık. Kıymet bilip mantıklı ve tecrübeli bir anne olarak Ali’yi doğru büyüttüğüme inanıyorum. 

Kıymet bilmekten kaynaklanıyor. Belki çok genç yaşta tanışsaydık böyle olmazdı. İyi arkadaş olduk. Aşkın ilk heyecanı bitse de, arkadaş olunca birbirinden vazgeçemiyorsun.

BAYILIYORUM KOCAMA

Zafer Çika'nın kendisiyle her zaman gurur duyduğunu da söyleyen Demet Akbağ, "Ay hem nasıl! Çok iyi bir adamdır. Bayılıyorum kocama...Valla beni devamlı güldürüyor. O yüzden şikâyetçiyim. Çok komik çünkü. Güldürünce de bütün romantizm yok olup gidiyor. Bizim evin komiği o."