Kate Middleton Kimdir

Kate Middleton kimdir boyu ve kilosu kaç? Kate Middleton'ın Prens William'la düğünü ve çocuklarıyla ilgili detayları ile Kate Middleton'ın annesi, babası, kardeşleri kimdir sorularının yanıtları.

Kate Middleton
-A A+

Kate Middleton kimdir? İngiltere tahtının ikinci varisi Prens William'ın eşi Kate Middleton'ın hayatı tam bir peri masalı. Cambridge Düşesi ünvanına sahip olan ve tam adı Catherine Elizabeth Middleton olan Kate Middleton'ın biyografisi ve özel hayatına ilişkin detaylarda her zaman merak ediliyor. Dünyanın en çok merak edilen kadınları arasında yer alan Kate Middleton kimdir sorusuna Kate Middleton'ın boyu, kilosu ve yaşına ilişkin detaylar ile Kate Middleton'ın düğünü ve gelinliğine ilişkin bilgileri elmaelma.com olarak sizler için derledik. Ayrıca en az kendisi kadar merak edilen Kate Middleton'ın annesi ve babası kim, Kate Middleton'ın kardeşi Pippa Middleton kimdir ne iş yapıyor gibi aile detayları da haberimizde. Aynı zamanda Kate Middleton'ın oğlu ve kızıyla ilgili bilgeleri de haberimizin detaylarında bulabilirsiniz. İşte Kate Middleton'ın biyografisi...

Kate Middleton'ın doğum tarihi 9 Ocak 1982. 37 yaşındaki Kate Middleton Reading İngiltere doğumlu. Kate Middleton 1.75 boyunda ve 54 kilo. Kate Middleton'ın babası Michael Middleton annesi ise Carole Middleton'dır. Kate Middleton'ın 2 de kardeşi var. Kate Middleton'ın kardeşlerinden biri Pippa adıyla alınan Philippa Middleton ve erkek kardeşi James Middleton'dır.

KATE MIDDLETON'IN ANNESİ BİR HOSTESTİ

İşçi sınıfından bir ailenin kızı olan Kate Middleton'ın annesi Carole Middleton eski bir havayolu hostesiydi. Ancak Kate'in babası Michael Middleton aristokrat bir ailenin oğluydu ve eşi Carole ile bir İngiliz Havayolları uçuşunda taşınıp kısa sürede evlendiler. 

1987 yılında, Carole ve Michael bir posta siparişi şirketi kurdu. Bu şirkette işler çok iyi gitti ve kısa sürede İngiltere'nin milyonerleri arasına girmeyi başardılar. 

Kate Middleton annesi Carol ve bababı Michael Middleton

Kate Middleton eğitimine, St. Andrew's Hazırlık Okulu, Downe Evi ve Marlborough Koleji dahil olmak üzere özel yatılı okullarda sürdürdü. Fakat yatılı okuldaki zamanı, çatışmaları olmadan gelmedi. Kate, diğer öğrencilerden gelen zorbalık ve alay nedeniyle 14 yaşındaki Downe House yatılı okulu terk etti. Tüm kargaşaya karşın Kate Middleton ulusal sınav sistemlerinden üst düzey başarı ile geçti.

Kate Middleton Prens William nasıl tanıştı

KATE MIDDLETON VE PRENS WILLIAM NASIL TANIŞTI?

2001'de Kate Middleton, İskoçya'nın Fife kentindeki St Andrews Üniversitesi'nde öğrenci oldu. Galler'in Prens William'ı ile aynı yurtta olan St. Salvator Salonu'na taşındı. Middleton ve Prince William, ders programlarında da birkaç dersi ortak almaya başladı ve çok geçmeden arkadaş oldular. Ancak günlerde birlikte kahvaltı edip derslere girmek dışında romantik bir ilişkileri yoktu. O dönem Kate Middleton okulun kıdemlilerinden Rupert Finch ile çıkıyordu ve William okul hayatına çok fazla ilgi gösteren basın ordusuyla uğraşmak zorundaydı. 

Fakat 2002'de Kate Middleton, gösterişli bir elbise giyerek özel bir defileye çıktı. Yardım için düzenlenen bu defilede William da yardım organizasyonunda bulundu ve Kate'e o geceden sonra ilgi göstermeye başladı. O akşamı romantik bir şekilde geçirmek için girişimde bulunan Prens William, gelecekteki karısı tarafından reddedildi. Nedeni ise Kate Middleton'ın Rupert Finch ile ilişkisi sürüyordu. 

Middleton'un erkek arkadaşı 2002 okul döneminin sonunda mezun oldu ve çift uzak mesafeler nedeniyle ilişkilerini bitirdi. İkinci sınıf öğrencisi olan Kate Middleton artık bekardı ve Prens Willam'la ilişkisi giderek samimileşti. İlk başta, Middleton'un hayatı çok değişmedi. Çift, ilişkilerini çoğunlukla da prensin basının aşırı güvensizliği nedeniyle gizli tuttu. Çift, halka açık alanlarda ya da akşam yemeği partilerinde birlikte otururken görülmemeyi kabul etti.

Kate Middleton Prens William aşkı

KATE MIDDLETON VE PRENS WILLIAM AŞKINI İFŞA EDEN GEZİ

Ama 2004 yılında, Kate kraliyet ailesi kayak gezisi sırasında paparazzi tarafından yakalandı. William ile ilişkisi yoğun bir incelemeye konu oldu ve 2005 yılına kadar tabloid gazetelerin favorisi oldu. İkisi de o yaz mezun oldu, Middleton sanat tarihinde bir onur derecesi kazandı.

2006 yılının Şubat ayında, Middleton'un, Telif ve Diplomatik Koruma Dairesi'nden 24 saat açık güvenlik detayını alacağı açıklandı. Bu Middleton'un bir krallık pozisyonu için bakıldığını söylentilere yol açtı. Ancak, Prince William bir askeri akademiye yöneldi, Middleton yalnız paparazzi çılgınlığı ile karşı karşıya kaldı. 

PRENSİN SEVGİLİSİ OLARAK İŞ BULMAKTA ZORLANDI

Prensin sevgilisi olarak, iş bulmak da zordu; pozisyonun kraliyet ailesi tarafından saygınlık kazanması gerekiyordu. 2006 yılının Kasım ayında, Middleton sonunda Londra'daki İngiliz giyim zinciri Jigsaw ile yardımcı aksesuar alıcı olarak işe girdi. Daha sonra portre fotoğrafçılığı için şirketten ayrıldığı bildirildi. Nisan 2007'de ise ikili arasında sorunlar baş göstermeye başladı Middleton ve Prens William hayatlarını nasıl konumlandıracakları konusunda fikir ayrılığına düşmüşlerdi. William ya kraliyet ailesinin isteklerine göz yumacaktı yada Middleton'ın hayatına devam etmesine izin verecekti. William ikincisini tercih etti ve bir telefon görüşmesi sonrası Kate Middleton'la ilişkisini bitirdi. Ancak bir kaç ay sonra dedikodular yeniden baş gösterdi. Çiftin aslında birlikte yaşadığı konuşulmaya başlandı ancak hem Kate hem de William iddiaları yalanladı. Ayrılık sonrası Kate erkek kardeşi James ile birlikte fırıncılık ve pastacılık işine girerek bir şirket kurmaya karar verdi.

Kate Middleton nişan yüzüğü

KOPAMADILAR VE NİŞANLARI RESMİ OLARAK AÇIKLANDI

Ayrılmalarına karşın basının iddiaları doğru çıktı. Birbirilerinden kopamayan Kate ve Willian 16 Kasım 2010'da resmen nişanlandıklarını açıkladı. Prens bir Kenya tatilleri sırasında Kate'e annesi Prenses Diana'nın yüzüğü ile evlenme teklif etti. Middleton ve Prens William nişanlarını açıkladı. 

KATE MIDDLETON'IN DÜĞÜNÜ VE GELİNLİĞİ

Prens William ve Kate Middleton'ın düğünü 29 Nisan 2011'de, Londra'daki Westminster Abbey'de yapıldı. Kate Middleton'ın gelinliği Sarah Burton tarafından tasarlandı ve o güne kadar bir sır olarak saklandı.  Düğünden kısa bir süre önce, Kraliçe Elizabeth Kate'i, huzuruna kabul etti ve düğün sonrası Cambridge düşesi ünvanı alacağını ilan etti. 

Kate Middleton düğünü ve gelinilği

KATE MİDDLETON'IN DOĞUMLARI İLK OĞLU GEORGE NE ZAMAN DOĞDU?

3 Aralık 2012'de, yaklaşık bir yıl süren bebek söylentileri ve spekülasyonlarından sonra St. James Sarayı Kate Middleton'ın hamile olduğunu resmen açıkladı. Duyuruyla aynı gün, Kate Middleton, Prens William ile birlikte, hamilelik sırasında beslenme eksikliği ve kusma sorunları yaratan akut sabah hastalığı ile Londra'daki King Edward VII hastanesinde yatmıştı.

Kate Middleton'ın ilk ayları zorlu geçen hamileliği sonrası ilk bebeğini kucağına almak için rahmetli kayınvalidesi Prenses Diana'nın çocuklarını doğurduğu St. Mary's Hastanesi'ni seçti. 22 Temmuz 2013'te sabaha karşı 04.24'te bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Kate Middleton ve Prens William ilk çocuklarına  Cambridge Prensi George Alexander Louis adını verdi. 

Kate Middleton çocukları

KATE MIDDLETON'IN KIZI PRENSES CHARLOTTE NE ZAMAN DOĞDU?

Eylül 2014'te Kate Middleton'un ikinci çocuğuna hamile olduğu açıklandı. 2 Mayıs 2015'te Middleton, St. Mary's Hastanesi'nde yerel saatle sabah 08.34'te bir kız bebek dünyaya getirdi. Kate ve William kızlarına Prenses Charlotte Elizabeth Diana adını koydu. Bebek, Kraliçe'nin beşinci büyük torunu ve erkek kardeşi Prens George'un ardından tahtın 4'ncü varisi oldu. 

KATE MİDDLETON ÜÇÜNCÜ ÇOCUĞU PRENS LOUİS'İ NE ZAMAN DOĞURDU?

Eylül 2017'de Kensington Palace, dük ve düşesin üçüncü çocuklarını beklediğini duyurdu. 23 Nisan 2018'de Prens Louis Arthur Charles doğdu. Prens Louis, Prens Charles, Prens William, Prens George ve Prenses Charlotte ve Prens Harry'den sonra taht için beşinci varis oldu.