Onur Tuna Kimdir

Onur Tuna kimdir aslen nereli kaç yaşında ve sevgilisi kim soruları gündemde. Son dönemin en çok merak edilen oyuncuları arasında yer alan Onur Tuna'nın biyografisi dizileri ve özel hayatı haberimizde

Onur Tuna
-A A+

Onur Tuna kimdir sorusunun yanıtları ünlü oyuncunun fanları tarafından merak ediliyor. Yasak Elma dizisinde canlandığı Alihan Taşdemir karakteriyle dikkatleri üzerine çeken ünlü oyuncu Onur Tuna kimdir, aslen nereli, kaç yaşında sorularının yanıt sıra Onur Tuna boyu kaç, Onur Tuna sevgilisi kim gibi özel hayatına dair sorular da gündemde. Biz de elmaelma.com olarak Onur Tuna'nin biyografisini merak edilenler ışığında derledik. 

Onur Tuna'nin doğumgünü 16 Temmuz 1988. Aslen Çanakkaleli olan Onur Tuna'nin annesi tapu dairesinden emekli memur iken, Onur Tuna'nin babası matematik öğretmenidir. Bir ağabeyi olan Onur Tuna, 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimi aldı. Ege Üniversitesi konservatuvarında Sanat Müziği ses eğitimi de alan Onur Tuna, şarkıcılıkla da ilgileniyor. Gitar çalmasını bilen Onur Tuna’nın Acın Verdi ve Tıpkı Sen adlı iki şarkısı da vardır. Ayrıca 70'e yakın şarkısı bulunuyor. 

ONUR TUNA BOYU KAÇ?

Onur Tuna oldukça uzun boylu bir oyuncu. 1,95 boyunda olan Onur Tuna, ortaokul yıllarından itibaren lisanslı voleybol ve basketbol oynadı. Ortaokul ve lise yıllarında tiyatro oyunlarında yer almaya başladı. 1988 doğumlu olan oyuncu  İzmir’de Üniversitede okurken 4 yıl profosyonel mankenlik yaptı. İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

ONUR TUNA ROL ALDIĞI DİZİLER FİLMLER HANGİLERİ?

2011 yılında “Hayat Devam Ediyor” adlı dizide Siraç Bakırcı karakterini canlandırırken, Fikret Kuşkan, Şenay Gürler, Rozet Hubeş, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Menderes Samancılar ile birlikte rol aldı.

2014 yılında başrolleri Farah Zeynep Abdullah ve Engin Akyürek’in paylaştığı “Bi Küçük Eylül Meselesi” adlı sinema filminde rol aldı.

2014 tarihinde TRT ekranlarında yayınına başlayan ve ilk 9 bölümünün yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı Bir Osmanlı Polisiyesi olan “Filinta” adlı dizide Onur Tuna (Filinta Mustafa) karakterini canlandırırken; Mehmet Özgür (Kadı Gıyaseddin Hatemi), Damla Aslanalp “Lara Zaharyas”, Serhat Tutumluer (Boris Zaharyas), Naz Elmas (Azize), Yosi Mizrahi (Esad Paşa), Kayra Şenocak (Hasan), Bülent Alkış (Padişah) gibi isimler rol almıştı.

Yasak Elma'da Alihan Taşdemir karakterini canlandıran Onur Tuna kimdir

ONUR TUNA'NIN YASAK ELMA'DAKİ ALİHAN TAŞDEMİR NASIL BİR KARAKTER?

Onur Tuna son olarak FOX TV'de yer alan Yasak Elma dizisinde rol alıyor. Alişan Taşdemir rolü ile dizinin sevilen bir karakteri olan Onur Tuna'nın  dizideki rolü şöyle: İstanbul’un en gözde ve en yakışıklı bekarıdır. Gittiği her yerde dikkatleri üzerine toplar. Kadınlar etrafında pervanedir. Mükemmeliyetçidir, asla hata kabul etmez. İşince acımasızdır, ikinci bir şansı asla vermez. Hayatta değer verdiği ve güvendiği kişiler azdır. Acımasız görünmekten hoşlanır. İnsanların ondan çekinmesini ister.

Onur Tuna sevgilisi kim Seda Güven'le neden ayrıldı

ONUR TUNA'NIN SEVGİLİSİ KİM, SEDA GÜVEN'DEN NEDEN AYRILDI?

Onur Tuna son olarak oyuncu Seda Güven ile birlikteydi. Evlilik yolunda ilerleyen çift bir anda ayrılık kararı aldı. Seda Güven şarkıcı Keremcem ile yaptığı evliliğini bitirdikten sonra Onur Tuna ile aşk yaşamaya başlamıştı. İlişkilerini gizlemeyen çift bir kez ayrılık kararı alıp yeniden birlikte olmuştu ancak geçtiğimiz yıl iki oyuncu yollarını ayırdı. İddiaya göre Seda Güven, Onur Tuna'nın dizi setinde bir başka oyuncu ile aşk yaşadığı için tartışmış ve ayrılık kararı almıştı. Onur Tuna ise henüz Seda Güven sonrası sevgilisi ile görüntülenmedi.