Defne Samyeli Kimdir

Defne Samyeli kimdir kaç yaşında kızları sevgilisi hepsi Defne Samyeli'nin biyografisinde. 1972 doğumlu olan Defne Samyeli haber spikeri olarak tanındı. Peki Defne Samyeli evli mi sevgilisi kim?

Defne Samyeli
-A A+

Defne Samyeli kimdir sorusunun yanıtını Defne Samyeli'nin biyografisini merak edenler için derledik. Aslen Malatya'lı olan Defne Samyeli son dönemin en çok konuşulan isimlerinden biri. 46 yaşındaki Defne Samyeli yıllarca haber spikeri olarak ekranlardaydı. Habercilik kariyerini sonlandıran Defne Samyeli müzik dünyasına girdi. Aynı zamanda oyunculuk da yapmaya başlayan Defne Samyeli İstanbullu Gelin dizisinde rol aldı. Defne Samyeli adından söz ettirirken kendi ile ilgili pek çok soru merak ediliyor. Defne Samyeli kimdir, kaç yaşında, boyu kaç, evli mi, kızları, sevgilisi kim gibi soruların cevapları öğrenilmek isteniyor. Biz de elmaelma.com olarak Defne Samyeli'nin hayatını ve yaptığı işleri biyografisinde derledik.

DEFNE SAMYELİ KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ?

17 Mart 1972 doğumlu olan Defne Samyeli Balık burcu. Aslen Malatyalı olan Defne Samyeli İstanbul'da dünyaya geldi. Çocukluğunda TRT İstanbul Radyosu'nda yer alan Defne Samyeli kariyerini müziğe yönelteceği aslında küçük yaşında belliydi. Liseyi Nişantası Lisesi'nde tamamlayan Defne Samyeli başarılı bir öğrenci olarak liseyi derece ile tamamladı. Üniversite eğitminde aynı başarıyı sürdüren Defne Samyeli Boğaziçi Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünü kazandı. 

Defne Samyeli üniversite eğitimini çalışma hayatına erken girmesi nedeniyle tamamlayamadı yıllar sonra Boğaziçi Üniversitesi'nden iş idaresi ile ilgili eğitimini tamamladı. 

Defne Samyeli üniversite sonrasında 4 Nisan 1991 yılında katıldığı güzellik yarışmasında Türkiye Üçüncü Güzeli seçildi. Ardından katıldığı Avrupa Güzellik Yarışması'nda dördüncü oldu. Boyu 1.72 cm olan Defne Samyeli aynı yarışmada birinci güzelin elenmesi ile sonradan üçüncülük ünvanı aldı. 

Defne Samyeli Türkiye Güzeli seçildikten sonra televizyon programlarına başladı. Güzel görüntüsü etkili konuşma şekli ile dikkat çeken Defne Samyeli başarılı programlarda sunuculuk yaptı. Ümit Aktan ile birlikte sunduğu sabah programı “İyi Günler Türkiye' programı yayınladığı yıllarda büyük beğeni topladı. Defne Samyeli'ne de haber spikerliği yolunu açtı. 

DEFNE SAMYELİ KANSER MİYDİ NASIL ATLATTI?

Defne Samyeli Kanal D ekranlarında haber spikerliğine başlayan Defne Samyeli, daha sonra Show TV'ye transfer oldu. Haber editörlüğü de yapan Defne Samyeli Milliyet ve Güneş Gazeteler'inde köşe yazarlığı da yaptı. 

Haber spiklerliğine 2000 yılına kadar devam eden Defne Samyeli ekranların aranan 'anchorwoman'ı oldu. 2000 yılında rahim kanseri hastalığına yakalanan Defne Samyeli bir süre ekranlara veda etti. Tedavi gören ve hastalığını Amerika'da ameliyat olarak atlatan Defne Samyeli 11 Eylül 2000 tarihinde yeniden haber sunmaya başladı. Show TV'den 2008 yılında ayrılan Defne Samyeli, 2010 yılında ekranlara geri döndü. Atv'de yayınlanan 'Defne İle Her Şey Bambaşka' isimli yaşam programını sundu. A Haber de de görev yapan Defne Samyeli ekrandaki habercilik serüvenini kendi istediği ile sonlandırdı. 

DEFNE SAMYELİ HANGİ DİZİLERDE ROL ALDI?

Defne Samyeli kamera önünde olmayı bu kez oyunculuk yaparak tatmak istedi ve dizi oyunculuğuna başladı. Pek çok dizide rol alan Defne Samyeli bu alanda da başarı gösterdi.  Defne Samyeli 2013 yılında Fox Tv’de yayınlanan senaryosunu Gani Müjde’nin yazdığı “Babam Sınıfta Kaldı” adlı dizide rol aldı. İlk kez başrol olarak kamera karşısına geçen Defne Samyeli bu projenin ardından 16 Ağustos 2015 yılında "Kurtlar Vadisi Pusu" dizisinde oynadı. Defne Samyeli İstanbullu Gelin dizisinde 'Siren' karakteri ile rol aldı. Düzgün fiziği ve oyunculuğu ile beğeni toplayan Defne Samyeli bu sektörde de yer aldığını kanıtlamış oldu. 

Defne Samyeli'nin haberciliğini sonlandırmasındaki en büyük etken müziğe olan tutkusu oldu. Şarkı söylemeyi çok seven Defne Samyeli uzun yıllardır ertelediği hayalini gerçekleştirdi ve İstanbul'da sahne almaya başladı. Canlı performansı ile beğeni toplayan Defne Samyeli albüm çalışmalarına da ağırlık verdi. Defne Samyeli’nin 4 Temmuz 1994 tarihinde çıkan  Melih Kibar şarkılarından oluşan "Tek Başına" isimli bir albümü de var. 

DEFNE SAMYELİ'NİN ÖZEL HAYATI NASIL EVLİ Mİ SEVGİLİSİ KİM KIZLARI?

Defne Samyeli ekran yaşta yakaladığı şöhret ve sürekli ekran önünde olması nedeniyle dikkat çeken isimlerden biri. Özel hayatıda merak ediliyor. Defne Samyeli evli değil. 9 Haziran 1995 yılında Mimar Eren Talu ile evlenen Defne Samyeli 2009 yılında boşanma kararı aldı. Defne Samyeli ve Eren Talu evliliği bu karar sonrası 2011 yılında resmi olarak boşanabildi. Bu evliliğinden iki kızı olan Defne Samyeli ilk olarak 1996 yılında anne oldu. İlk çocuğuna Deren ismini verdi. 2003 yılında ikinci kez anne olan Defne Samyeli kızına Derin ismini verdi. Çiftin ayrılıkları sonrası iki kız çocuğunun velayeti Defne Samyeli'de kaldı. Defne Samyeli 2012 yılında Prof. Dr. Emre Alkin ile aşk yaşamaya başladı. Nişanlanan çift 2017 de yollarını ayırdı.

 DEFNE SAMYELİ CEM YILMAZ İLE BİRLİKTE Mİ?

Defne Samyeli magazin dünyasında  adından söz ettirmeye devam ediyor. Ünlü komedyen Cem Yılmaz ile birlikte olmaya başlayan Defne Samyeli TV8'de yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasının 2018 yılbaşı özel programında şarkı söylemiş jüri koltuğunda özel yayın için yerini alan Cem Yılmaz ile olan diyalogu da dikkat çekmişti. İki ismin yıllar öncesine dayanan arkadaşlıklarının yeniden alevlendiği konuşulurken iki tarafta iddiaları kabul etmemişti. Çift daha sonra birlikte poz vererek aşk iddialarını doğruladı. Defne Samyeli Cem Yılmaz ile sevgili olduklarını doğruladı.